LM1086CS-2.5/NOPB
Texas Instruments
Prodotto No:
LM1086CS-2.5/NOPB
Pacchetto:
DDPAK/TO-263-3
Descrizione:
IC REG LIN 2.5V 1.5A DDPAK
In magazzino : 214
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 5 mA
Voltage - Input (Max) 27V
PSRR 72dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.5A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 10 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package DDPAK/TO-263-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 1.5V @ 1.5A