LM1086ILD-3.3/NOPB
Texas Instruments
Prodotto No:
LM1086ILD-3.3/NOPB
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
8-WSON (4x4)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A 8WSON
In magazzino : 1985
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 5 mA
Voltage - Input (Max) 27V
PSRR 72dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.5A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 10 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-WSON (4x4)
Control Features -
Series -
Package / Case 8-WDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1.5V @ 1.5A