LM136AH-2.5/883
Texas Instruments
Prodotto No:
LM136AH-2.5/883
Pacchetto:
TO-46-3
Descrizione:
2.5V REFERENCE DIODE 3-TO -55 TO
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz -
Output Type Fixed
Tolerance ±1%
Current - Output 10 mA
Mounting Type Through Hole
Current - Supply -
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-46-3
Reference Type Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz -
Series -
Current - Cathode 400 µA
Package / Case TO-206AB, TO-46-3 Metal Can
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V