LM185H-2.5-SMD
Texas Instruments
Prodotto No:
LM185H-2.5-SMD
Descrizione:
MICROPOWER VOLTAGE REFERENCE DIO
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz -
Output Type Fixed
Tolerance ±1.5%
Current - Output 20 mA
Mounting Type Through Hole
Current - Supply -
Temperature Coefficient 150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-2
Reference Type Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz -
Series LM185-2.5QML
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V