STMicroelectronics
Prodotto No:
LM217D2T-TR
Produttore:
Pacchetto:
D2PAK
Batch:
-
Descrizione:
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A D2PAK
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.6625
$1.6625
10
$1.48295
$14.8295
25
$1.40752
$35.188
100
$1.15615
$115.615
250
$1.080796
$270.199
500
$0.955111
$477.5555
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -25°C ~ 150°C |
| PSRR | 80dB ~ 65dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 37V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D2PAK |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LM217 |