LM25037EVAL/NOPB
Texas Instruments
Prodotto No:
LM25037EVAL/NOPB
Produttore:
Texas Instruments
Descrizione:
BOARD EVAL FOR LM25037
Guida per l'utente
Main Purpose DC/DC, Step Down
Current - Output 10A
Product Status Active
Series -
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching 250kHz
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 5V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Isolated
Mfr Texas Instruments
Utilized IC / Part LM25037
Package Box
Voltage - Input 16V ~ 32V