LM2576HVS-12
UMW
Prodotto No:
LM2576HVS-12
Produttore:
UMW
Pacchetto:
TO-263-5L
Descrizione:
IC REG BUCK 3A TO263-5L
In magazzino : 1711
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 57V
Output Type Fixed
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 12V
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263-5L
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) -
Series LM2576HV
Function Step-Down
Package / Case TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Frequency - Switching 52kHz