LM2576SX-3.3/E7001841
Texas Instruments
Prodotto No:
LM2576SX-3.3/E7001841
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
DDPAK/TO-263-5
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
PROTOTYPE
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 40V
Output Type Fixed
Current - Output 3A
Output Configuration Positive or Negative
Topology Buck, Buck-Boost
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package DDPAK/TO-263-5
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) -
Series LM2576xx
Function Step-Down, Step-Up/Step-Down
Package / Case TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Frequency - Switching 52kHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V