LM2586S-3.3
Texas Instruments
Prodotto No:
LM2586S-3.3
Pacchetto:
DDPAK/TO-263-7
Descrizione:
IC REG MULTI CONFG 3.3V 3A TO263
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 40V
Output Type Fixed
Current - Output 3A (Switch)
Output Configuration Positive
Topology Boost, Flyback, Forward Converter
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DDPAK/TO-263-7
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4V
Series SIMPLE SWITCHER®
Function Step-Up, Step-Up/Step-Down
Package / Case TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA
Frequency - Switching 100kHz ~ 200kHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V