STMicroelectronics
Prodotto No:
LM258AST
Produttore:
Pacchetto:
8-MiniSO
Batch:
-
Descrizione:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8MINISO
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.387
$1.387
10
$1.2407
$12.407
25
$1.17762
$29.4405
100
$0.96748
$96.748
250
$0.904324
$226.081
500
$0.799178
$399.589
1000
$0.630933
$630.933
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Voltage - Supply Span (Max) | 30 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Output Type | - |
| Slew Rate | 0.6V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 1.1 MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 700µA (x2 Channels) |
| Current - Input Bias | 20 nA |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-MiniSO |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Number of Circuits | 2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Base Product Number | LM258 |