Texas Instruments
Prodotto No:
LM2591HVS-3.3/NOPB
Produttore:
Pacchetto:
DDPAK/TO-263-5
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC REG BUCK 3.3V 1A TO263-5
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$6.2035
$6.2035
10
$5.60785
$56.0785
25
$5.34698
$133.6745
100
$4.64284
$464.284
250
$4.434144
$1108.536
500
$4.042896
$2021.448
1000
$3.521232
$3521.232
2500
$3.390816
$8477.04
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 60V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DDPAK/TO-263-5 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Series | SIMPLE SWITCHER® |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA |
| Frequency - Switching | 150kHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LM2591 |