LM2596SX-3.3/J7001682
Texas Instruments
Prodotto No:
LM2596SX-3.3/J7001682
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
DDPAK/TO-263-5
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
PROTOTYPE
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 40V
Output Type Fixed
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package DDPAK/TO-263-5
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series SIMPLE SWITCHER®
Function Step-Down
Package / Case TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Frequency - Switching 150kHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V