Texas Instruments
Prodotto No:
LM27966SQ/NOPB
Produttore:
Pacchetto:
24-WQFN (4x4)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC LED DRV RGLTR I2C 30MA 24WQFN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.6695
$2.6695
10
$2.39875
$23.9875
25
$2.26746
$56.6865
100
$1.96517
$196.517
250
$1.864356
$466.089
500
$1.672874
$836.437
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 2.7V |
| Topology | Switched Capacitor (Charge Pump) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-WQFN (4x4) |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 6 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output | 2V ~ 4V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Frequency | 1.27MHz |
| Dimming | I²C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 30mA |
| Base Product Number | LM27966 |