STMicroelectronics
Prodotto No:
LM2903BYST
Produttore:
Pacchetto:
8-MiniSO
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
LINEAR IC'S
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Propagation Delay (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Output Type | Open-Collector, Rail-to-Rail |
| Current - Output (Typ) | 22mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-MiniSO |
| Voltage - Input Offset (Max) | 4mV @ 36V |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2V ~ 36V, ±1V ~ 18V |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Bulk |
| Current - Input Bias (Max) | 0.15µA @ 36V |
| Hysteresis | - |
| Current - Quiescent (Max) | 2.5mA |