LM3352MTC-2.5/NOPB
Texas Instruments
Prodotto No:
LM3352MTC-2.5/NOPB
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
16-TSSOP
Descrizione:
IC REG CHARGE PUMP 2.5V 16TSSOP
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 200mA
Output Configuration Positive
Topology Charge Pump
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-TSSOP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.5V
Series -
Function Step-Up/Step-Down
Package / Case 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Frequency - Switching 1MHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V