LM3671MF-1.375/NOPB
Texas Instruments
Prodotto No:
LM3671MF-1.375/NOPB
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
SOT-23-5
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC REG BUCK 1.375V 600MA SOT23-5
In magazzino : 1856
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1000
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 600mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.7V
Series -
Function Step-Down
Package / Case SC-74A, SOT-753
Frequency - Switching 2MHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.375V