LM3676SD-3.3/NOPB
Texas Instruments
Prodotto No:
LM3676SD-3.3/NOPB
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
8-WSON (3x3)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC REG BUCK 3.3V 600MA 8WSON
In magazzino : 15
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 600mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-WSON (3x3)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.9V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 8-WFDFN Exposed Pad
Frequency - Switching 2MHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V