Casa / Voltage Reference / LM385BM-2.5/NOPB
minImg
LM385BM-2.5/NOPB
Texas Instruments
Prodotto No:
LM385BM-2.5/NOPB
Pacchetto:
8-SOIC
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC VREF SHUNT 1.5% 8SOIC
In magazzino : 64
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz -
Output Type Fixed
Tolerance ±1.5%
Current - Output 20 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply -
Temperature Coefficient 150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Reference Type Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz 120µVrms
Series -
Current - Cathode 20 µA
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V