Casa / Microcontrollers / LM3S1637-IBZ50-A2
minImg
LM3S1637-IBZ50-A2
Texas Instruments
Prodotto No:
LM3S1637-IBZ50-A2
Pacchetto:
108-BGA (10x10)
Descrizione:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor ARM® Cortex®-M3
Speed 50MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 32K x 8
Number of I/O 43
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 108-BGA (10x10)
Series Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 1000
Package / Case 108-LFBGA
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Texas Instruments
Connectivity I²C, IrDA, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Data Converters A/D 4x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.25V ~ 2.75V