Casa / Microcontrollers / LM3S2948-IQC50-A2T
minImg
LM3S2948-IQC50-A2T
Texas Instruments
Prodotto No:
LM3S2948-IQC50-A2T
Pacchetto:
100-LQFP (14x14)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Verified
Core Processor ARM® Cortex®-M3
Speed 50MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64K x 8
Number of I/O 52
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 100-LQFP (14x14)
Series Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 2000
Package / Case 100-LQFP
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Texas Instruments
Connectivity CANbus, I²C, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Program Memory Size 256KB (256K x 8)
Data Converters A/D 8x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.25V ~ 2.75V