Casa / Microcontrollers / LM3S2D93-IBZ80-A1T
minImg
LM3S2D93-IBZ80-A1T
Texas Instruments
Prodotto No:
LM3S2D93-IBZ80-A1T
Pacchetto:
108-BGA (10x10)
Descrizione:
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 108BGA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor ARM® Cortex®-M3
Speed 80MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 96K x 8
Number of I/O 67
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 108-BGA (10x10)
Series Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 2000
Package / Case 108-LFBGA
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Texas Instruments
Connectivity CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART
Program Memory Size 512KB (512K x 8)
Data Converters A/D 16x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.235V ~ 1.365V