Casa / Microcontrollers / LM3S5P3B-IBZ80-C5
minImg
LM3S5P3B-IBZ80-C5
Texas Instruments
Prodotto No:
LM3S5P3B-IBZ80-C5
Pacchetto:
108-BGA (10x10)
Descrizione:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 108BGA
Core Processor ARM® Cortex®-M3
Speed 80MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Number of I/O 67
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 108-BGA (10x10)
Series Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 5000
Package / Case 108-LFBGA
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.08V ~ 1.32V