Casa / Microcontrollers / LM3S5P3B-IQC80-C5
minImg
LM3S5P3B-IQC80-C5
Texas Instruments
Prodotto No:
LM3S5P3B-IQC80-C5
Pacchetto:
100-LQFP (14x14)
Descrizione:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP
Core Processor ARM® Cortex®-M3
Speed 80MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Number of I/O 67
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 100-LQFP (14x14)
Series Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 5000
Package / Case 100-LQFP
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.08V ~ 1.32V