Casa / Microcontrollers / LM3S612-EGZ50-C2
minImg
LM3S612-EGZ50-C2
Texas Instruments
Prodotto No:
LM3S612-EGZ50-C2
Pacchetto:
48-VQFN (7x7)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48VQFN
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor ARM® Cortex®-M3
Speed 50MHz
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 8K x 8
Number of I/O 34
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 48-VQFN (7x7)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 600
Package / Case 48-VFQFN Exposed Pad
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Texas Instruments
Connectivity I²C, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Program Memory Size 32KB (32K x 8)
Data Converters A/D 2x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V