Casa / Microcontrollers / LM3S6G11-IBZ80-A2
minImg
LM3S6G11-IBZ80-A2
Texas Instruments
Prodotto No:
LM3S6G11-IBZ80-A2
Pacchetto:
108-BGA (10x10)
Descrizione:
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 108BGA
Core Processor ARM® Cortex®-M3
Speed 80MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 108-BGA (10x10)
Series Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 6000
Package / Case 108-LFBGA
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Texas Instruments
Connectivity Ethernet, I²C, IrDA, LINbus, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Program Memory Size 512KB (512K x 8)
Data Converters -
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V