Casa / Microcontrollers / LM3S9792-IQC80-C3T
minImg
LM3S9792-IQC80-C3T
Texas Instruments
Prodotto No:
LM3S9792-IQC80-C3T
Pacchetto:
100-LQFP (14x14)
Descrizione:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP
Core Processor ARM® Cortex®-M3
Speed 80MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64K x 8
Number of I/O 65
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 100-LQFP (14x14)
Series Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 9000
Package / Case 100-LQFP
Data Converters A/D 16x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.235V ~ 1.365V