Casa / Voltage Reference / LM4040CIZ-2.5/LFT8
minImg
LM4040CIZ-2.5/LFT8
Texas Instruments
Prodotto No:
LM4040CIZ-2.5/LFT8
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
TO-92-3
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC VREF SHUNT 0.5% TO92-3
In magazzino : 5183
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz -
Output Type Fixed
Tolerance ±0.5%
Current - Output 15 mA
Mounting Type Through Hole
Current - Supply -
Temperature Coefficient 100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-92-3
Reference Type Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz 35µVrms
Series -
Current - Cathode 65 µA
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V