Texas Instruments
Prodotto No:
LM4120AIM5-1.8/NOPB
Produttore:
Pacchetto:
SOT-23-5
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC VREF SERIES 0.2% SOT23-5
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.907
$2.907
10
$2.61155
$26.1155
25
$2.46392
$61.598
100
$2.099215
$209.9215
250
$1.971136
$492.784
500
$1.724725
$862.3625
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 20µVp-p |
| Output Type | Fixed |
| Tolerance | ±0.2% |
| Current - Output | 5 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 275µA |
| Temperature Coefficient | 50ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Reference Type | Series |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 36µVp-p |
| Series | - |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Input | 2V ~ 12V |
| Base Product Number | LM4120 |