Texas Instruments
Prodotto No:
LM4120IM5-4.1/NOPB
Produttore:
Pacchetto:
SOT-23-5
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC VREF SERIES 0.5% SOT23-5
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.3465
$2.3465
10
$2.10995
$21.0995
25
$1.99082
$49.7705
100
$1.696225
$169.6225
250
$1.592656
$398.164
500
$1.393574
$696.787
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 20µVp-p |
| Output Type | Fixed |
| Tolerance | ±0.5% |
| Current - Output | 5 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 275µA |
| Temperature Coefficient | 50ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Reference Type | Series |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 36µVp-p |
| Series | - |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 4.096V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Input | 2V ~ 12V |
| Base Product Number | LM4120 |