LM4132DQ1MFR2.5
Texas Instruments
Prodotto No:
LM4132DQ1MFR2.5
Pacchetto:
SOT-23-5
Descrizione:
IC VREF SERIES 0.4% SOT23-5
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 240µVp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.4%
Current - Output 20 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 100µA
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz -
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case SC-74A, SOT-753
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 2.9V ~ 5.5V