Texas Instruments
Prodotto No:
LM4140BCM-1.0/NOPB
Produttore:
Pacchetto:
8-SOIC
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC VREF SERIES 0.1% 8SOIC
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$5.2345
$5.2345
10
$4.6968
$46.968
25
$4.44068
$111.017
100
$3.84845
$384.845
250
$3.651078
$912.7695
500
$3.276113
$1638.0565
1000
$2.76298
$2762.98
2500
$2.624831
$6562.0775
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 2.2µVp-p |
| Output Type | Fixed |
| Tolerance | ±0.1% |
| Current - Output | 8 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 375µA |
| Temperature Coefficient | 6ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Reference Type | Series |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.024V |
| Package | Tube |
| Voltage - Input | 1.8V ~ 5.5V |
| Base Product Number | LM4140 |