LM5007SDX/NOPB
Texas Instruments
Prodotto No:
LM5007SDX/NOPB
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
8-WSON (4x4)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC REG BUCK ADJ 500MA 8WSON
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 75V
Output Type Adjustable
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 73V
Product Status Active
Supplier Device Package 8-WSON (4x4)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 8-WDFN Exposed Pad
Frequency - Switching -
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V