LM53601NQDSXRQ1
Texas Instruments
Prodotto No:
LM53601NQDSXRQ1
Pacchetto:
10-WSON (3x3)
Descrizione:
IC REG BUCK 3.3V 1A 10WSON
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 36V
Output Type Fixed
Current - Output 1A
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 10-WSON (3x3)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3.8V
Series Automotive, AEC-Q100
Function Step-Down
Package / Case 10-WFDFN Exposed Pad
Frequency - Switching 2.1MHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V