LM61460EVM-AS-400K
Texas Instruments
Prodotto No:
LM61460EVM-AS-400K
Produttore:
Texas Instruments
Descrizione:
EVAL BOARD
Guida per l'utente
Main Purpose DC/DC, Step Down
Current - Output 6A
Product Status Active
Series -
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching 400kHz
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 5V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Non-Isolated
Mfr Texas Instruments
Utilized IC / Part LM61460-Q1
Package Box
Voltage - Input 3V ~ 36V