Texas Instruments
Prodotto No:
LM78L05ITP/NOPB
Produttore:
Pacchetto:
8-DSBGA
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC REG LINEAR 5V 100MA 8USMD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.9785
$0.9785
10
$0.87685
$8.7685
25
$0.83258
$20.8145
100
$0.684
$68.4
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 3 mA |
| PSRR | 62dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 35V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 100mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-DSBGA |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | 8-UFBGA, DSBGA |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LM78L05 |