LMCI0201-1N9ST
Venkel
Prodotto No:
LMCI0201-1N9ST
Produttore:
Venkel
Pacchetto:
0201
Descrizione:
FIXED IND 1.9NH 350MA 180MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 13 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 350 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
DC Resistance (DCR) 180mOhm
Inductance 1.9 nH
Series LMCI
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 10GHz