LMCI1608-10NJT
Venkel
Prodotto No:
LMCI1608-10NJT
Pacchetto:
0603
Descrizione:
FIXED IND 10NH 300MA 400MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 12 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 400mOhm
Inductance 10 nH
Series LMCI
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.5GHz