LMK325F106ZH-T
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LMK325F106ZH-T
Descrizione:
CAP CER 10UF 10V Y5V 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series M
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 10 µF