Texas Instruments
Prodotto No:
LMR10515XSD/NOPB
Produttore:
Pacchetto:
6-WSON (3x3)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC REG BUCK ADJ 1.5A 6WSON
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.463
$1.463
10
$1.3091
$13.091
25
$1.24222
$31.0555
100
$1.0203
$102.03
250
$0.953762
$238.4405
500
$0.842859
$421.4295
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 4.5V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-WSON (3x3) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Series | SIMPLE SWITCHER® |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 6-WDFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 1.6MHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LMR10515 |