LMR16006YQ5DDCTQ1
Texas Instruments
Prodotto No:
LMR16006YQ5DDCTQ1
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
SOT-23-THIN
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC REG BUCK 5V 600MA TSOT23-6
In magazzino : 435
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 40V
Output Type Fixed
Current - Output 600mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-THIN
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4V
Series Automotive, AEC-Q100, SIMPLE SWITCHER®
Function Step-Down
Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Frequency - Switching 2.1MHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 5V