LMR34206SC3QRNXTQ1
Texas Instruments
Prodotto No:
LMR34206SC3QRNXTQ1
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
12-VQFN-HR (3x2)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
POWER MANAGEMENT
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 42V
Output Type Fixed
Current - Output 600mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 12-VQFN-HR (3x2)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.2V
Series Automotive, AEC-Q100
Function Step-Down
Package / Case 12-VFQFN
Frequency - Switching 2.1MHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V