Casa / DC DC Converters / LMZ14201EXTTZ/NOPB
minImg
LMZ14201EXTTZ/NOPB
Texas Instruments
Prodotto No:
LMZ14201EXTTZ/NOPB
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
TO-PMOD-7
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DC DC CONVERTER 0.8-6V
In magazzino : 424
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 42V
Voltage - Output 1 0.8 ~ 6V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.40" L x 0.39" W x 0.18" H (10.2mm x 9.9mm x 4.6mm)
Product Status Active
Supplier Device Package TO-PMOD-7
Current - Output (Max) 1A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 6V
Control Features Enable, Active High
Series SIMPLE SWITCHER®
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case TO-PMOD-7, Power Module
Efficiency 90%