LMZM33606RLXR
Texas Instruments
Prodotto No:
LMZM33606RLXR
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
41-B2QFN (16x10)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DC DC CONVERTER 1-20V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 1 ~ 20V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.63" L x 0.39" W x 0.16" H (16.0mm x 10.0mm x 4.1mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 41-B2QFN (16x10)
Current - Output (Max) 6A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3.5V
Control Features -
Series -
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 41-PowerBQFN Module
Efficiency 91%