LP3871ES-2.5/NOPB
Texas Instruments
Prodotto No:
LP3871ES-2.5/NOPB
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
DDPAK/TO-263-5
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.5V 800MA DDPAK
In magazzino : 185
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 5 mA
Voltage - Input (Max) 7V
PSRR 73dB ~ 57dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 800mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 15 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package DDPAK/TO-263-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 800mA