LP3879SD-1.2/NOPB
Texas Instruments
Prodotto No:
LP3879SD-1.2/NOPB
Pacchetto:
8-WSON (4x4)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.2V 800MA 8WSON
In magazzino : 551
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 1.4 mA
Voltage - Input (Max) 6V
PSRR 60dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 800mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 2.2 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-WSON (4x4)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 8-WDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V