LP3981ILD-2.5/NOPB
Texas Instruments
Prodotto No:
LP3981ILD-2.5/NOPB
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
6-WSON (3x4)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.5V 300MA 6WSON
In magazzino : 1000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 120 µA
Voltage - Input (Max) 6V
PSRR 50dB ~ 55dB (1kHz ~ 10kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 210 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-WSON (3x4)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 6-WDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 300mA