LP3982ILD-1.8/NOPB
Texas Instruments
Prodotto No:
LP3982ILD-1.8/NOPB
Pacchetto:
8-WSON (3x2.5)
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.8V 300MA 8WSON
In magazzino : 1958
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 270 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-WSON (3x2.5)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 8-WFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage Dropout (Max) 0.22V @ 200mA