LP3995ILD-1.8/NOPB
Texas Instruments
Prodotto No:
LP3995ILD-1.8/NOPB
Pacchetto:
6-WSON (2.92x3.29)
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.8V 150MA 6WSON
In magazzino : 1915
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 150 µA
Voltage - Input (Max) 6V
PSRR 60dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 200 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-WSON (2.92x3.29)
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage Dropout (Max) 0.1V @ 150mA