Texas Instruments
Prodotto No:
LP5900TL-3.0/NOPB
Produttore:
Pacchetto:
4-DSBGA (1x1)
Batch:
-
Descrizione:
IC REG LINEAR 3V 150MA 4DSBGA
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.3015
$1.3015
10
$1.16565
$11.6565
25
$1.10656
$27.664
100
$0.90896
$90.896
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 50 µA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| PSRR | 85dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 150mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 230 µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 4-DSBGA (1x1) |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | 4-WFBGA, DSBGA |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.15V @ 150mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LP5900 |