LP5952TL-0.7/NOPB
Texas Instruments
Prodotto No:
LP5952TL-0.7/NOPB
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
5-DSBGA (1.41x1.08)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC REG LINEAR 0.7V 350MA 5DSBGA
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 28 µA
Voltage - Input (Max) 4.5V
PSRR 80dB ~ 64dB (10Hz ~ 100kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 350mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 100 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 5-DSBGA (1.41x1.08)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 5-WFBGA, DSBGA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 0.7V
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 350mA